IBM POWER AI

Společnost IBM patří k největším hráčům v oblasti strojového učení (machine learning) a umělé inteligence (AI). Platforma IBM Power AI představuje vyladěnou kombinaci hardware a software. Díky spolupráci s kolegy z IBM nabízíme tuto platformu k otestování.

IBM Power AI je vyladěné prostředí pro provoz machine learning aplikací na serverech IBM Power s NVIDIA akcelerátory. Power AI Podporuje nejpoužívanější ML knihovny a frameworky (TensorFlow, Caffe, Theano, Torch, … ).

POWER AI platforma

Nabídka testování

Platformu IBM POWER AI nabízíne k otestování. Společnost IBM nám zapůjčila pro svůj nejnovější server s POWER 9 procesory na platformě Linux osazený čtyřmi aktuálně nejvýkonějšími grafickými akcelerátory NVIDIA V100 v konfiguraci:

IBM Power System AC922:
2× 16-core 2.60 GHz (3.09 GHz Turbo) POWER9
4× 16GB SXM2 NVIDIA Volta V100 GPU
2× PCIe3 LP 1.6TB SSD NVMe adapter
2× 960 GB 2.5in SATA/SSD Disk Drive
16× 32 GB DDR4 2666 RDIMM (512GB RAM celkem)
https://www.ibm.com/us-en/marketplace/power-systems-ac922

Server Power System AC922 server byl vyvinut v rámci OpenPOWER Foundation konsorcia na základě požadavků po vysoce výkonné platformě pro deep learning , AI, high-performance analytiku, nebo high-performance computing (HPC). Výsledkem je aktuálně nejvýkonější superpočítačová platforma, která vznikla díky spoulupráce společností IBM, NVIDIA, Mellanox a mnoha dalších.

Hlavní výhody testovacího serveru

IBM Power Systems AC922 (vývojové označení Newel) je aktuálně nejvýkonější serverové řešení na trhu. Server je osazen procesory POWER9, které disponují celou řadou unikátních technologií. Hlavní důraz je kladený na vysokou propustnost systému, zásadní parametr pro zpracování velkých objemů dat. Mezi unikátní technologie patří:

  • NVLink 2.0 rozhraní integrované přímo do precesoru pro superrychlé připojení NVIDIA GPU akcelerátorů přímo k procesoru
  • CAPI rozhraní pro vysokorychlostní připojení I/O komponent přímo do procesoru — např. I/O karty, FPGA akcelerátory, ultrarychlé disky
  • PCI Express 4.0 — aktuální jediný server na trhu vybavený novou generací PCI sběrnice

Server IBM AC922 podporuje až čtyři nejvýkonějších GPU akcelerátorů NVIDIA V100 (NVLink verze), resp.až šest GPU akcelerátorů při využití vodního chlazení. Unikátní je právě propojení těchto akcelerátorů s procesory pomocí NVLink rozhraní.

AC922 NVLINK

  • až 4 GPU akcelerátory v této konfiguraci
  • možnost chlazení GPU akcelerátorů vzduchem nebo vodou
  • 150GB/s průchodnost mezi CPU a GPU (tradiční x86 platformy jsou oemezní propustností sběrnice PCIe 3.0
  • koherentní přístup to systémové paměti (RAM) serveru
  • PCIe Gen 4 a CAPI 2.0 pro rychlé propojení s ostatními servery nebo datovými úložišti

Zajímavá je možnost škálování serverů IBM. S přidáváním dalších serverů s GPU akcelerátory roste výkon téměř lineárně. Krásnou ukázku praktického nasazení technologie v praxi představuje superpočítač CORAL, který IBM staví pro U.S. Department of Energy (DOA).

V případě zájmu o více informací nebo o vyzkoušení a otestování technologií IBM nebo NVIDIA nás prosím neváhejte kontaktovat.

Odborníkem na IBM POWER AI v naší společnosti je Petr Plodík, 737 264 480, petr.plodik@mcomputers.cz.