Go WEST se superpočítači RSC

Společnosti M Computers (Česká republika) a RSC Group (Rusko) podepsaly dohodu o obchodní spolupráci, jejímž cílem je využít jedinečné technologie RSC superpočítačů a HPC řešení pro zákazníky v Evropě.


Obchodní spolupráce

Praha – Moskva, 6. října 2016 — společnost M Computers s.r.o., jediná firma v České republice pyšnící se titulem Intel HPC Data Center Specialist, uzavřela smlouvu o obchodní spolupráci se společností RSC Group (RSC), která je nejvýznamnějším dodavatelem superpočítačů v Rusku. Společným cílem obou technologických společností je zpřístupnění unikátních RSC produktů zákazníkům v Evropě a vzájemná spolupráce v oblasti HPC řešení.

mcomputers-rsc-vasicek„Pro naše zákazníky z oblasti superpočítačů a velkých datových center jsme hledali produkt, který by doplnil naše portfolio o vysoce efektivní servery z pohledu výpočetní hustoty, napájení a chlazení. Naše požadavky ideálně naplnily produkty a technologie společnosti RSC. RSC Group patří mezi celosvětově nejvýznamnější společnosti v oblasti HPC díky vynikající energetické efektivitě datového centra (PUE) 1,04 (naměřené v reálném provozu u zákazníka), unikátní a patentované technologii přímého chlazení kapalinou (horkou vodou o teplotě až 63°C) nebo světově unikátním výkonem 1,2 PFlops a spotřebou 400 kW na rack.“ — říká Marek Vašíček, jednatel a finanční ředitel M Computers s.r.o.

„Hledali jsme spolehlivého obchodního partnera v Evropské unii, který má zkušenosti na trhu s enterprise servery, dobré a dlouhodobé vztahy s akademickými a vládními institucemi, profesionální a vysoce kvalifikovaný personál v oblasti HPC hardwaru, softwaru a ukládání dat, a který by byl schopen poskytnout kvalitní on-site zákaznickou podporu. Věříme, že partnerství s M Computers pomůže RSC nabízet své inovativní superpočítače a řešení pro datová centra evropským zákazníkům, kteří by dokázali využít přednosti našich zařízení, jako jsou jedinečná výpočetní hustota, energetická efektivita, kompaktnost, spolehlivost nebo snadná správa a údržba“ — říká Alexey Shmelev, provozní ředitel RSC Group.

Produkty a technologie společnosti RSC budou k vidění na konferenci SC16, pořádané 14. – 17. listopadu 2016 v Salt Lake City (http://sc16.supercomputing.org), kam se chystají i zástupci firmy M Computers.

mmoputers-rsc

 

Popis RSC řešení

Společnost RSC Group představila na mezinárodní konferenci ISC´16 v Německu novou generaci vysoce výkonného, škálovatelného a energeticky úsporného superpočítače RSC Tornado s přímým chlazením kapalinou, která je založená na nejnovějším multi-core procesoru Intel® Xeon PhiTM 7200 (dříve označovaný kódovým jménem Knights Landing). Systém RSC Tornado má vylepšenou výpočetní hustotu (až dvojnásobnou na 528 TFlops na rack), vyšší energetickou efektivitu a zajišťuje stabilní provoz výpočetních uzlů chlazených „horkou vodou“ o teplotě až +63°С na vstupu uzlu. Společnost RSC tímto řešením potvrzuje vedoucí postavení na globálním trhu superpočítačů a díky nasazení nejnovějších technologií uspokojuje rostoucí požadavky svých zákazníků. Výpočetní cluster RSC Tornado je možné osadit také procesory Intel® Xeon E5-2600 v4 (včetně high-end modelu Intel® Xeon E5-2699 v4), které poskytují vysokou výpočetní hustotu 237 TFlops ve standardní 42U skříni (80x80x200 cm).

MVS-10P MP Massively Parallel SupercomputerInovativní správa a monitorovací systém řešení RSC poskytuje vysokou dostupnost, odolnost proti selhání a snadné nasazení HPC (High Performance Computing) aplikací. Toto řešení lze využít pro správu jednotlivých uzlů nebo celého řešení včetně související infrastruktury. Všechny prvky systému (výpočetní uzly, napájecí zdroje, hydraulické regulační moduly atd.) mají integrovaný modul pro správu, který poskytuje široké možnosti pro detailní telemetrii a flexibilní řízení. Návrh rackové skříně umožňuje výměnu výpočetních uzlů, napájecích zdrojů a hydraulické regulace modulů (s redundancí) za chodu systému (v režimu hot-swap) bez nutnosti výpadku systému. Většina částí systému (výpočetní uzly, napájecí zdroje, sítě nebo související infrastruktura) jsou tzv. softwarově definované, což velmi zjednodušuje a urychluje nasazení, údržbu a budoucí aktualizace systému. Chlazení kapalinou všech komponent systému navíc zaručuje jeho dlouhodobou životnost.

Ruští zákazníci využívají výhod řešení založených na superpočítačových architekturách RSC Tornado a RSC PetaSteam od roku 2009, resp. 2013. Tyto systémy jsou nainstalovány a aktivně se využívají pro modelování a výpočty v různých odvětvích vědy a výzkumu na Státní polytechnické univerzitě v Petrohradě (SPbPU), ve Společném superpočítačovém centru Ruské akademie věd (JSCC RAS), Jihouralské státní univerzitě (SUSU), Moskevském fyzikálně-technickém institutu (MIPT), v Ruské meteorologické službě (Roshydromet) a u dalších zákazníků z různých vědních odvětví.

Pro více informací kontaktujte:

 

M Computers s.r.o.
Jitka Bláhová
Marketing manažer
e-mail: jitka.blahova@mcomputers.cz
tel: +420 515 538 139

 

RSC Technologies
Oleg Gorbachow
Corporate Communications Director
e-mail: oleg.gorbachov@rscgroup.ru
tel: +7-967-0525085

 

O společnosti M Computers s.r.o.

Logo_M_computers_claim_RGBsM Computers s.r.o. je ryze česká soukromá společnost, která na IT trhu úspěšně působí již od roku 2002. V roce 2003 se stala zakládajícím členem celorepublikové sítě Orange&Green a také spolumajitelem této značky. Mezi hlavní činnosti firmy M Computers s.r.o. patří dodávky výpočetních clusterů, velkokapacitních úložišť, serverů a datových úložišť. V posledních letech se firma také specializuje na vývoj a implementaci HPC (high performance computing) systémů, což dokazuje titul Intel ®  HPC Data Center Specialist, který společnost vlastní jako jediná v České republice. Díky zkušenostem a účasti na mnoha rozsáhlých projektech dokáže optimálně navrhnout a implementovat výpočetní systémy se sdílenou či distribuovanou pamětí, systémy pro výpočty na GPU akcelerátorech nebo koprocesorech a posouvat technologickou úroveň nabízených řešení ať už se jedná o  výkonné úložiště pro databáze nebo rozsáhlý elektronický archiv. Dále firma poskytuje outsourcing informačních technologií a provozuje specializovaný elektronický obchod zaměřený na Lenovo produkty – LenovoShop.cz. Kromě Intelu je také partnerem významných společností jako Lenovo, IBM nebo Infortrend. Mezi její významné zákazníky patří mimo jiné i Masarykova univerzita, Akademie věd ČR, Středoevropský technologický institut (Ceitec) nebo Ministerstvo spravedlnosti. Více informací najdete na www.mcomputers.cz.

O společnosti RSC Group

rsc-logoRSC Group je nejvýznamnějším vývojářem a systémovým integrátorem nejmodernějších technologií pro oblast High Performance Computing (HPC) a datových center v Rusku a SNS. Řešení jsou založena na architekturách Intel, inovativní technologii chlazení kapalinou a dalším vlastním know-how. RSC má potenciál vytvořit energeticky nejúčinnější řešení s rekordní energetickou efektivitou datového centra (PUE), nejvyšší výpočetní hustotou se standardními procesory řady x86, využitím „green“ designu, poskytnutím nejvyšší spolehlivosti řešení s bezhlučným provozem a zaručující 100% kompatibilitu a škálovatelnost s nepřekonatelně nízkými náklady na provoz a nízkou spotřebou energie. RSC se členem programů Intel® Technology Provider (úroveň Platinum), Intel® Fabric Builders, Intel® Solution for Lustre Reseller a také získala ocenění Intel ®  HPC Data Center Specialist. Výkonnost a škálovatelnost řešení založených na RSC PetaSteam a RSC Tornado architektury jsou certifikovány v programu Intel® Cluster Ready. Pro více informací navštivte stránky www.rscgroup.ru.*

*RSC, PetaStream a RSC logo jsou registrované ochranné známky společnosti RSC Group v Rusku, USA, Japonsku a mnoha evropských zemích.