Intel Omni-Path Architecture

Intel Omni-Path Architecture (Omnipath, Intel OPA) je vysokorychlostní síť s nízkou latencí pro propojení serverů mezi sebou nebo servery a datovými úložišti především v oblasti superpočítáčů (HPC — High Performance Computing). Jedná se o 100Gb propojovácí technologii, která v sobě zahrnuje adaptéry (HFI), 1U a Director přepínače (24, 48, 192 a 768 portů), samostatně nabízené chipy pro OEM produkty, software i potřebné kabely pro propojení všech komponent sítě.

Portfolio Intel Omnipath

Intel OPA nabízí výborný poměr cena/výkon. Pokud porovnáte cenu všech kopmonent (přepínače, adaptéry, kabely), jedná se o jedno z cenově nejefektivnějších 100Gb řešení na trhu.
Intel porovnává svojí technologii se sítí InfiniBand EDR, taktéž 100Gb propojovací technologie s nízkou latencí. Intel řešení je efektivnější i pro menší výpočetní clustery. Cenový rozdíl je pak výraznější u větších řešení, kdy se projeví větší počet portů na přepínačích (switch), ze kterých se propoojovací sítě sestavují (48 portů Intel Omnipatch switch vs. 36 portů InfiniBand EDR switch) — na Intel OPA řešení stačí menší počet přepínačů.

Lepší cena/výkon Intel Omnipath technologie

Intel Omnipath technologie zajišťuje především rychlý přenos na dat na nižších síťových vrstvách tak, aby bylo možné provozovat i stávající HPC aplikace založené na MPI komunikaci (za využití dostupných MPI knihoven — např. Intel MPI, Open MPI, a další).

Zajímavá (především cenově) je možnost přímé integrace Intel OPA rozhraní do procesoru Intel Scalable Processor. Jedná se o modely s F na konci označení procesoru (F = fabric):
https://ark.intel.com/products/series/125191/Intel-Xeon-Scalable-Processors

Intel Omnipath v České republice

Technologii Intel OPA máme k dispozici pro otestování (Omnipath switch, HFI adaptéry do serveru, propojovací kabely). Naši specialisté prošli školeními Intelu a mají za sebou instalace v České republice. Před nasazením technologie Omnipath konzultujeme vhodnost nasazení a kompatibilitu Vašich stávajích aplikací pro provoz této technologie. V případě zájmu nás prosím kontaktujte: obchod@mcomputers.cz, nebo přímo našeho specialistu na tuto technologii Lukáše Vacha.

Lukáš Vach

Lukáš Vach
M:+420 731 678 146
E: lukas.vach@mcomputers.cz